Dołącz do akcji

Już w te wakacje wyrusz z nami Pociągiem Marzeń
i spełnij wakacyjne marzenia dzieci.

Jak?

To proste!

Wykupujesz jeden z wagoników naszego wyjątkowego pociągu,
my umieszczamy na nim logo Twojej firmy i wspólnie zapewniamy dzieciom niezapomniany wyjazd.

Założenia akcji

Pociąg marzeń to akcja, której głównym celem jest pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku dzieciom, które z różnych powodów nie mogą sobie na to pozwolić. Dzieci z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, ale też podopieczni z rodzin dysfunkcyjnych – każde z nich zasługuje na odpoczynek i beztroskie wakacje. Współpracując z fundacjami i stowarzyszeniami, jesteśmy w stanie pomóc chociaż części z nich i wspólnie sprawić, żeby nadchodzące lato było dla nich wyjątkowe.

Nasze działanie nie byłyby możliwe, gdyby nie partnerzy biznesowi i firmy, które zdecydują się dołączyć swój wagonik do naszego Pociągu. Połowa kwoty przeznaczonej na zakup przysłowiowej cegiełki, a w naszym wypadku wagonu, pozwoli sfinansować letni wypoczynek dla podopiecznych współpracującej z nami fundacji. W zamian za wsparcie oferujemy uśmiechy zadowolonych dzieci, które wyjadą na swoje wymarzone wakacje, oraz akcję promocyjną na łamach naszego dziennika.

Na stronach papierowych wydań Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego od 24 czerwca do 12 sierpnia będziemy publikować wagoniki – każdy z logo firmy, która dołoży się do wyjazdu podopiecznych współpracującej z nami fundacji. Prezentujemy je również w Internecie.

W tym roku partnerem naszej akcji będzie Fundacja Happy Kids

To znana i wiarygodna organizacja, z dużym doświadczeniem we wspieraniu potrzebujących dzieci.

 

Fundacja Happy Kids jest organizacją działającą na rzecz dzieci od 2001 roku, posiadającą status OPP od 2004 roku. Wizją fundacji jest świat, w którym każdemu dziecku przysługują prawa zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Dziecka oraz innych międzynarodowych standardach traktujące dziecko jako podmiot praw człowieka. W tym celu utworzyli łącznie 17 Rodzinnych Domów Dziecka, w których przebywa maksymalnie po 8 dzieci, aktywnie wspierają rodzicielstwo zastępcze i instytucje publiczne w procesie deinstytucjonalizacji opieki zastępczej. Organizują też szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Jak dołączyć do Pociągu Marzeń?

Aby dołączyć do Pociągu Marzeń, wystarczy, że sie do nas zgłosisz!

Wsiądź z nami do Pociągu i zróbmy razem dużo dobrego tego lata!

Dołącz do grona Mecenasów!