Aktualności, Menedżer Roku 2015

Menedżer Roku 2015 – Finał

Andrzej Kupstas, Józef Szmich i Cezary Sławniewicz zostali Menedżerami Roku 2015 Regionu Łódzkiego. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali wieńczącej VIII edycję konkursu organizowanego przez Dziennik Łódzki wraz z Lożą Łódzką Business Centre Club.


Gala odbyła się w zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, w której dziś mieści się siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Sala została wypełniona po brzegi, głównie przez przedstawicieli świata biznesu, ale przybyli także samorządowcy a wśród nich prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i marszałek województwa Witold Stępień.

Po prezentacji 14 menedżerów, nominowanych w trzech kategoriach, przyszedł czas na rozstrzygnięcie tegorocznej edycji. Statuetkę w kategorii dużych przedsiębiorstw otrzymał Andrzej Kupstas, dyrektor operacyjny na Europę Centralną i Kazachstan w firmie JTI Polska sp. z o.o., która produkuje papierosy w fabryce w Gostkowie Starym. Laureat przypomniał historię zaangażowania koncernu w naszym kraju. – W przyszłym roku będziemy obchodzić dziesięciolecie działalności w Polsce, zamkniemy je inwestycjami rzędu 600 mln dolarów, 10-krotnym zwiększeniem produkcji i przyrostem zatrudnienia o 600 osób – powiedział Andrzej Kupstas.

OBEJRZYJ KONIECZNIE ZDJĘCIA Z GALI FINAŁOWEJ

Następnie na scenę zaprosiliśmy zwycięzcę w kategorii średnich firm, Józefa Szmicha, współwłaściciela firmy Delia Cosmetics. Ten podziękował swojej rodzinie, która razem z nim pracuje w firmie a także uwiódł publiczność, rozwodząc się na temat… sprzyjających warunków do rodzenia dzieci, jakie panują w Delii. W ubiegłym roku pracownice firmy urodziły bowiem 15 maluchów. Z sali padło pytanie, czy to też sukces osobisty prezesa? Ten szybko odparował, że to oczywiście sukces zbiorowy.

Następnie statuetkę dla najlepszego menedżera w kategorii mikro i małych firm – odebrał się nim Cezary Sławniewicz, współwłaściciel spółki PHU Sława z Wielunia. Laureat wygłosił krótsze podziękowanie, ale o tej nagrodzie warto powiedzieć więcej, przyznaliśmy ją bowiem po raz pierwszy. To efekt podziału kategorii małych i średnich przedsiębiorstw na dwie odrębne „dyscypliny”. Wyróżnienia specjalne trafiły w ręce Lecha Kaniuka, dyrektora zarządzającego Restaurant Partner Polska oraz Mariana Fity, prezesa Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Marcin Polak, prezes wydawcy Dziennika Łódzkiego wręczył nagrodę dla Partnera Polska Press Łódź. Przyznaliśmy ją Janowi Trawczyńskiemu, prezesowi firmy Empir, działającej w branży meblarskiej. Nagrodę odebrał jego syn Łukasz.

Tradycyjnie, wręczyliśmy też nagrodę kulturalną Wielki Kreator. W tym roku zwyciężczynią została Teresa Latuszewska-Syrda, prezes Fundacji Urban Forms. – Jestem wzruszona, ale z drugiej strony ta nagroda nam się należała – powiedziała laureatka, zbierając burzę oklasków… Najlepszych menedżerów wybraliśmy z grona 231 kandydatów zgłoszonych przez naszych elektorów. Ostatecznego wyboru dokonała kapituła, w skład której weszli marszałek województwa, wojewoda łódzki, prezydent Łodzi, rektorzy Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności, przedstawiciele BCC i Dziennika Łódzkiego.