Aktualności, Menedżer Roku 2014

Menedżer Roku 2014 – Finał

Jacek Kaczorowski, prezes koncernu energetycznego PGEGKiE oraz Piotr Grabowicz, prezes łódzkiej firmy budowlanej MCKB, zostali Menedżerami Roku 2014, zwyciężając w siódmej edycji konkursu organizowanego przez Dziennik Łódzki i Lożę Łódzka Business Centre Club.


Laureatów poznaliśmy w czasie uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, mieszczącej dziś siedzibę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego, Robert Sakowski przypomniał, że w konkursie udział wzięło ponad 200 zgłoszonych kandydatów, z których 26 zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu, 9 otrzymało nominacje, aż wreszcie dwóch zostało wybranych Menedżerami Roku 2014 – w kategorii dużych firm a także małych i średnich przedsiębiorstw.

– Nasz konkurs na trwałe wpisał się w krajobraz gospodarczy Łodzi i regionu Łódzkiego, skutecznie promując idee przedsiębiorczości i łódzki biznes –mówił Rober Sakowski. Nim poznaliśmy nazwiska laureatów, Krzysztof Borkowski, kanclerz Loży Łódzkiej BCC tradycyjnie zaproponował publiczności zabawę w zgadywanie. Nie zdradzając nazwiska, pierwszego ze zwycięzców zapowiedział słowami:

OBEJRZYJ KONIECZNIE ZDJĘCIA Z GALI FINAŁOWEJ

– Marzył o karierze piłkarskiej. Może gdyby nie chciało mu się uczyć i całkowicie poświeciłby się piłce nożnej, byłby dziś na sportowej emeryturze, z pokaźnym kontem w banku. Wybrał jednak naukę. Do firmy trafił po studiach, piął się po szczeblach kariery. Wśród swoich najważniejszych cech charakteru wymienia upór i konsekwencje, nie lubi lenistwa i głupoty.Weekendy najchętniej spędza na grzybobraniu, bądź ze swoim pupilem, wyżłem niemieckim. Gdyby Andrzej Wajda kręcił – po „Człowieku z Marmuru” i „Człowieku z żelaza”– także „Człowieka z węgla brunatnego”, to nasz laureat byłby bohaterem tego filmu – powiedział Borkowski, a dla zebranych na sali gości stało się jasne, że zwycięzcą jest Jacek Kaczorowski. Statuetkę w imieniu laureata odebrała dyrektor departamentu komunikacji PGE GKiE, Magdalena Kula. – Chciałabym bardzo podziękować za to wyróżnienie i bardzo przeprosić za nieobecność pana prezesa, ta nieobecność jest niestety kolejnym dowodem na intensywność jego życia zawodowego – powiedziała Kula.

Następnie przyszła chwila na prezentację zwycięzcy w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw. Krzysztof Borkowski powiedział: – Nasz laureat jest absolwentem Wydziału Architektury i Budownictwa Politechniki Łódzkiej i studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Pasjonują go biografie wybitnych ludzi, które czyta przy muzyce Milesa Daviesa i Cheta Bakera. Kiedy chce rozstrzygać problemy biznesowe, w trudniejszych sytuacjach inspiracje czerpie oglądając po raz kolejny film Francisa Forda Coppoli „Ojciec Chrzestny”. Natomiast, gdy może wygospodarować więcej czasu, oddaje się największej pasji, żeglarstwu morskiemu. Obecnie przygotowuje się do wyprawy jachtem na Grenlandię – zakończył Borkowski. Zwycięzcą ogłoszono Piotra Grabowicza. W jego imieniu nagrodę odebrał wiceprezes firmy Krzysztof Gromek. – Prezes prosił o podziękowanie wszystkim, którzy na niego głosowali a także wszystkim pracownikom firmy MCKB, bo ta statuetka jest wyróżnieniem także dla nich – powiedział Gromek. Następnie Prof. Tomasz Czapla, prodziekan ds. programowych i studenckich Wydziału Zarządzania UŁ oraz Andżelika Chyła, dyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania UŁ, wręczyli vouchery uprawniające do udziału w studium menedżerskim miniMBA dla jednego pracownika PGE GKiE oraz MCKB. W dalszej części gali wręczyliśmy wyróżnienie specjalne, które otrzymał Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Andrzejak podziękował marszałkowi województwa Witoldowi Stępniowi za to, że ten cztery lata temu uwierzył i zainwestował w ŁARR. Przypomniał, że Agencja startowała od miliona złotych, a dziś ma portfel wart 130 milionów złotych i jest największym funduszem pożyczkowym w regionie.

Tradycyjnie nagrodziliśmy też partnera Polskapresse (wydawcy Dziennika Łódzkiego). W tym roku uhonorowaliśmy Grupę Toya, którą prezes naszego Wydawnictwa Marcin Polak nazwał jedną z najjaśniejszych wizytówek naszego regionu, wymieniając rozliczne działalności, którymi zajmuje się grupa: telewizja, internet, studio nagrań, koncerty, hotel Hilton. Odbierający nagrodę Jacek Kobierzycki, współwłaściciel Grupy Toya, zauważył, ze jedna grupa medialna przyznaje nagrodę innej grupie medialnej, a w dzisiejszych czasach współpraca między mediami z różnych grup kapitałowych jest rzadkością.

Ostatnia z wręczonych nagród była statuetka Wielkiego Kreatora. Pomysłodawcą tej nagrody jest Narodowe Centrum Kultury. Otrzymali ją młodzi właściciele wydawnictwa Ładne Halo Maciej Blaźniak i Joanna Guszta, docenieni za nowoczesne i atrakcyjne, multimedialne podejście do książek dla dzieci. Imprezę zakończył koncert Ani Dąbrowskiej.