Aktualności, Laureaci, Menedżer Roku 2010

Marek Maruszak

Marek Maruszak – Rossmann Polska
Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2010 – Duże Firmy


Kieruje spółką handlową, prowadzącą sklepy drogeryjne w całej Polsce, ale mającą swoją siedzibę i rozliczającą się z fiskusem właśnie w Łodzi. Jak wybić się na samodzielność w zarządzie polskiej spółki, należącej do zagranicznej grupy handlowo-kapitałowej? Rozwijać ją najszybciej spośród wszystkich podobnych spółek na całym świecie.

I to właśnie udaje się Markowi Maruszakowi, prezesowi firmy Rossmann Polska. Nie tylko skokowo zwiększa liczbę sklepów, nie tylko notuje i planuje w swej siedzibie przy ulicy Wersalskiej w Łodzi 20-procentowy wzrost sprzedaży. Dzięki jego pomysłom na budowanie wizerunku firmy przyjaznej i odpowiedzialnej, dziś praca w Rossmannie należy w Łodzi do najbardziej poszukiwanych wśród absolwentów nie tylko łódzkich uczelni. A to za sprawą niesłychanego rozwoju firmowego CSR. Działań prospołecznych, służących otoczeniu spółki, jej pracownikom, a także – po prostu ludziom i organizacjom takiego wsparcia potrzebującym.

Maruszak uczynił z tego spoiwo chyba najbardziej cementujące swój polski zespół. Kierowana przez niego firma, w Polsce zatrudniająca już ponad 1.700 osób, inwestuje dziś w Łodzi dziesiątki milionów złotych.